Muğla Normal doğum

Muğla Normal doğum

Normal doğum gebeliğin 38-41. haftaları arasında gerçekleşir. Normal doğum eyleminde düzenli gelen ağrılarla rahim ağzında silinme ve açılma meydana gelir. Bebeğin aşağı inmesi de eşlik eder nihayetinde bebek doğar.

Normal doğumun 3 evresi vardır:

  • Evre1: Doğum eyleminin başlangıcından tam servikal (rahim ağzı) açıklık meydana gelene kadar süren evredir. Latent ve aktif faz diye 2’ye ayrılır. Sancıların yoğunluğunun ve şiddetinin az olduğu ilk evresine latent faz denir. Aktif fazda sancılar düzenli ve güçlüdür.
  • Evre2 : Rahim ağzının tam açılmasından bebeğin doğmasına kadar geçen süredir.
  • Evre 3: Bebeğin doğumundan plasentanın çıkışına kadar geçen süreye denir.

Normal doğum

Doğum eyleminin normal seyrinden saparak yavaşlaması veya durmasına distosi yani zor doğum denir. Doğumların yaklaşık %20 kadarında distosi görülür. Doğum eyleminin sağlıklı bir şekilde ilerleyip ilerlemediği  tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum uzmanının takibinde tespit edilir.

Muğla Normal Doğum Paketi Fiyatları 2024

Anne adayları hamile kaldıktan sonra doğum yapacakları zamana kadar stresten uzak ve sağlıklı bir dönem geçirmelidirler. Bebeğin gelişimi, sağlığı, annenin rahat doğum yapabilmesi için oldukça önemlidir. Anne ve baba yavrularını güvenilir hekimlerin olduğu hastanelerde kucaklarına almak isterler.

Bu yüzden anne ve baba çeşitli doğum paketlerinin arasından kendilerine en uygun doğum paketlerini seçerek gebelik takibi ve doğumlarını gerçekleştirirler.

Son zamanlarda özel hastanelerin artması ile beraber, doğum için özel hastaneler daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Ancak gebelik takibi ve doğum süreci ile ilgili en önemli kaygılardan biri de olayın maddi boyutudur. Bu yüzden avantajlı olması sebebiyle çoğu aile kendi bütçelerine uygun doğum paketlerini tercih etmektedir. Doğum paketlerine olan ihtiyaç da giderek artmaktadır.

Özel hastanelerde doğum fiyatları hastanenin sınıfına göre değişmektedir. Yeni doğan ve erişkin yoğun bakım hizmeti olan özel hastane fiyatları daha yüksektir. Ayrıca hastanenin otelcilik hizmetinin kalitesi de doğum ücretlerini etkiler.

Doğum paketi fiyatları için net bir fiyat söylemek doğru olmayacaktır çünkü paketlerde belirleyici olan seçilen kurumdur.

Muğla doğum paketi fiyatları biraz artmış olsa da önceki yıllara göre çok fazla doğum paketi ücreti değişmemiştir. Muğla doğum paketi fiyatları ortalama 8000 ile 13000 TL arasındadır.

Hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf etmeniz için doğum paketleri hakkında kapsamlı fiyat bilgisine muayenehanemizden ulaşabilirsiniz.

Bilgi için 0532 459 38 48